Klient: QIAGEN
Branża: Badania w zakresie biotechnologii
Typ eventu: galowy jubileusz firmy
Cel: podsumowanie 10-ciu lat działalności firmy, integracja pracowników
Liczba uczestników: 500
Termin: wrzesień
Miejsce: Wrocław
Zakres odpowiedzialności Compani: kompleksowa kreatywna, reżyseria, produkcja i realizacja

Klient

QIAGEN jest dostawcą technologii próbek i testów do diagnostyki molekularnej, testów stosowanych, badań akademickich i farmaceutycznych. Firma działa w ponad 35 biurach w ponad 25 krajach. We Wrocławiu od 2012 roku firma QIAGEN posiada oddział Business Services zatrudniający ponad 800 pracowników i wciąż rośnie.

Jubileusz 10-lecia.

Cele eventu

Organizacja uroczystej gali 10-lecia firmy miała na celu równolegle podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, podkreślenie istoty kultury organizacyjnej i dbałości o pracowników. Jednocześnie integracja pracowników, którzy zostali zatrudnieni w trakcie pandemii, kiedy możliwości zacieśniania więzi pracowniczych były mocno ograniczone.

Opis przebiegu wydarzenia

Pandemia nie traktowała nikogo łagodnie. Zmniejszyliśmy społeczne kręgi — dlatego uroczystą, liczną galę postanowiliśmy rozpocząć subtelnie. Każdy z uczestników, wchodząc na salę otrzymywał kartę z oryginalnym znakiem oraz zadanie odnalezienia osoby z drugą identyczną kartą — co zdecydowanie przełamało pierwsze integracyjne lody.

Całość wydarzenia utrzymana została w stylistyce amerykańskiego kasyna. Pracownicy próbowali swoich sił u krupierów — odkrywając nowe karty swojej osobowości. Kto blefuje? A kto szybko kalkuluje prawdopodobieństwo? Nieustającym emocjom towarzyszyły wytworne trunki i niecodzienne rozmowy.

gry dla uczestników

Niezawodnie, zwieńczeniem całości imprezy był pełny parkiet — na którym zabawę zapewnił DJ i muzyka na żywo. A na pamiątkę wieczoru Wine&Whiskey pracownicy stworzyli mozaikę ze zdjęć wywoływanych na miejscu.

#SOUNDS LIKE A CHALLANGE?

Jubileusz to wydarzenie, które zawsze musi być dopięte na ostatni guzik – szczególnie gdy w gali uczestniczy reprezentacja centrali firmy. Event tego rodzaju wymaga precyzyjnej organizacji i płynności, tak aby żadna z 500 uczestniczących osób nie dostrzegała ani pośpiechu, ani niedociągnięć. Z dumą przyznajemy, że udało się nam to z sukcesem, mimo iż w trakcie organizacji wydarzenie zmieniło datę z listopadowej na wrześniową– co skróciło czas produkcji eventu z czterech do dwóch miesięcy. Co więcej, w hotelu, który wówczas był na samym początku swojej działalności. W rezultacie wydarzenie było mocno integrujące, również dla zespołu organizacyjno-produkcyjnego Compani i venue.

Zespół po stronie klienta: QIAGEN Wrocław Office and Event Coordinator

Zespół po stronie Compani:

małgorzata-mańkowska

Małgorzata Mańkowska

  • koncepcja kreatywna
  • produkcja wydarzenia
  • realizacja wydarzenia
agnieszka-koksanowicz

Agnieszka Koksanowicz

  • realizacja wydarzenia

Pracujemy dla

Let’s make
events together.

porozmawiajmy

linkedin facebook youtube instagram