Klient z branży: technologicznej, innowacyjne rozwiązania dla producentów sprzętu audio i wideo
Typ eventu: cykliczna impreza otwierająca rok
Liczba uczestników: 250
Termin: luty 2024
Miejsce: Wrocław
Zakres odpowiedzialności Compani: realizacja kompleksowa cz. kreatywna, produkcja i realizacja
Impreza noworoczna ma na celu zacieśnianie pracowniczych więzi i rozszerzanie grona o osoby pracownikom najbliższe. Gdy wydarzenie organizowane jest cyklicznie, każdego roku organizator staje przed kreatywnym wyzwaniem oryginalnej oprawy tematycznej.
Cykliczne wydarzenia firmowe są filarem kultury organizacyjnej. Ich powtarzalność pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa i wspólnotowości wśród pracowników. Luźna formuła przebieranej imprezy tematycznej działa szczególnie integrująco, stymuluje kreatywność i pielęgnuje relacje już podczas przygotowań. Coroczna integracja pracowników oraz najbliższych im osób pozwala budować długoterminowe relacje. Rok po roku gromadzone są nowe, współdzielone wspomnienia. Grono się powiększa, a relacje zacieśniają.
Tegoroczne spotkanie noworoczne odbyło się na Parnasie. Neorenesansowa aula wrocławskiego NOT-u spektakularnie przeistoczyła się w miejsce uczty bogów, herosów i muz. Przy akompaniamencie magicznych dzięków harf, uczestnicy gromadzili się w apollińskiej świątyni. Przy wejściu każdy otrzymywał powitalny nektar bogów. Parnas zapełniał się znakomitymi charakteryzacjami. Uczta bogów odbyła się zgodnie z grecką tradycją kulinarną. Po ucztowaniu nastał czas na pamiątkowe sesje zdjęciowe i konkurs na najlepsze przebranie – rywalizacja była iście olimpijska ;))) Jak to na Parnas przystało na uczestników czekała wyrocznia delficka, gotowa do przepowiadania przeszłości. Był też kącik win, warsztaty gry na harfie, karciane gry integracyjne i tematyczna ścianka. A jak to mamy w dobrym zwyczaju, imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.
Impreza dla ekspertów ds. dźwięku wymaga wyjątkowej dbałości o każdy detal scenotechniczny. Tym razem wyzwanie było podwójne. Emocji i wyzwań dostarczyła bowiem lokalizacja. Piękna aula NOT, dzięki kolumnadzie, dekoracjom i oświetleniu w moment przerodziła się w magiczny Parnas. Jednak jej urok okupiony był sporym wysiłkiem zespołu. W gmachu NOT-u znajduje się bowiem zabytkowa, najstarsza winda w Polsce (rok montażu 1896). Kabina jest zachowana w pierwotnym stanie – jest atrakcją turystyczną, jednak z pewnością nie jest odpowiednia do logistyki imprezy na 250 osób. Ponadto przy budynku dostępne są jedynie 2 miejsca parkingowe. Organizacja wymagała zatem nie tylko precyzyjnego harmonogramu minutowego, ale też siły mięśni niezastąpionych stagehandsów.
REALIZACJA KOMPLEKSOWA
KONCEPCJA KREATYWNA (motyw przewodni, komunikacja z pracownikami, oprawa graficzna).
PLAN I REALIZACJA WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH (występy artystyczne, aktywności zgodne z motywem przewodnim, dodatkowe atrakcje i warsztaty).
PRODUKCJA (miejsce/venue, logistyka, scenotechnika: nagłośnienie, oświetlenie, catering).
ZARZĄDZANIE BUDŻETEM (optymalizacja budżetu, sprawozdawczość).
DETALE ORGANIZACYJNE (harmonogram, dekoracje, oprawa muzyczna).
Koordynator/Zespół po stronie Compani: Real Estate and Workplace Manager
Zespół po stronie Compani:
Mirela Radwańska
Krzysztof Katrycz
Sylwia Kaczmarek
Agnieszka Koksanowicz
Agnieszka Granops
Patrycja Reczulska